Alerji Testi

Örnek ALERJİ TESTİ Raporu için tıklayınız...

Moleküler Alerji Testi Nedir?
Yeni nesil teknoloji ile geliştirilen bir test olan moleküler alerji testi, bileşene dayalı bir testtir ve tek bir testle kişinin neredeyse tüm alerjileri hakkında bilgi verir. 300 alerjen ve bileşeni saptayan bu test, alerjik reaksiyona neden olan alerjen maddenin bileşenini de saptayarak, alerjiyi oldukça kapsamlı bir şekilde inceler.
Moleküler Alerji Testi Nasıl Yapılır?
Moleküler alerji testi, az miktarda kan örneğinin nano teknoloji kullanılarak incelenmesine dayanan bir test yöntemidir. Alerjiye neden olan polen, besin, ev tozu akarı, arı gibi çeşitli alerjenlere karşı spesifik IgE miktarını ölçerek hem solunum yolu hem de besin alerjileri ile ilgili bilgi veren moleküler alerji testi, aynı zamanda vücudun alerjik yapısı ile ilgili de bilgi verir. Biyochip yöntemi kullanılarak yapılan test, alerjenlerin özütlerini ve moleküllerini inceler.
Moleküler Alerji Testi ile Saptanabilen Alerjiler Nelerdir?

Moleküler alerji testi (Alex testi) oldukça kapsamlı bir testtir tek bir test ile ev tozu, arı alerjileri, besin alerjileri, polen, küf, evcil hayvan alerjileri saptanmaktadır. Alerjiye neden olan 300 alerjen ve bileşen az miktarda kan örneğinin incelenmesi ile ortaya çıkarılır.

Moleküler alerji testi (Madx) aynı zamanda vücudun alerjik yapısı hakkında da bilgi verir. Tüm bunların yanı sıra moleküler alerji testi ile çapraz reaksiyona neden olan karbonhidrat yapısındaki maddeler ortadan kaldırıldığı için alerjiyle ilgili daha doğru sonuçlar alınır. Ayrıca, alerjen içinde saptanan moleküller sayesinde alerjinin gerçek bir alerji mi olduğu ya da diğer alerjenlerden etkilenen bir molekül mü olduğu ortaya çıkarılır.


Hemen Ara