Ankara Kürtaj Fiyatları

Ankara Kürtaj Fiyatları

Ankara kürtaj fiyatları, kürtaj olmak isteyen kadınların merak ettiği ve araştırdığı konular arasında yer almaktadır.

Ankara Kürtaj Fiyatları

Ankara kürtaj fiyatları, kürtaj olmak isteyen kadınların merak ettiği ve araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Ancak Ankara kürtaj fiyatları ile ilgili net bir şekilde bilgi vermek ne yazık ki mümkün değildir. Bu bağlamda kürtaj olunacak hastane ya da klinik ile iletişime geçilerek söz konusu işlem ile ilgili fiyat bilgisi alınabilmektedir.

Kürtaj, istenmeyen ya da seyrinde devam etmeyen gebeliklerin sonlandırılması için gerçekleştirilen tıbbi bir operasyonu ifade etmektedir. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilen kürtaj işlemi ile ilgili akla takılan pek çok sorunun varlığından bahsedebiliriz.

Kürtaj kelime olarak kazımak anlamına gelmektedir. Rahim içinin kazınmasını ifade eden kürtaj, çeşitli nedenlerden dolayı gerçekleştirilebilmektedir. Kürtaj işleminin gerçekleştirilmesinde ki nedenleri inceleyebiliriz.

Kürtaj Neden Yapılır?

Kürtaj neden yapılır diye soruyor ve bu soruya cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz. Şimdi gelin kürtaj nedenlerini hep birlikte inceleyelim.

  • İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılabilmesi için kürtaj uygulaması yapılabilmektedir.
  • Anne karnında kalp atışı durmuş olan bir fetüsün rahimden alınması için kürtaj yapılabilir.
  • Yoğun adet kanamalarının teşhis edilmesi ve tedavi edilmesi için kürtaj yapılmaktadır.
  • Postmenopozal dönemdeki kanamaların tedavi edilmesinde kürtaj tedavisi yapılmaktadır.
  • Postmenopozal dönemde rahim duvarının kalınlaşması durumunda kürtaj işlemini yapılmaktadır.
  • Rahimde biriken sıvının rahimden uzaklaştırılması için kürtaj uygulaması yapılır.
  • Rahim içerisinde kitle şüphesi olması durumunda kürtaj uygulaması yapılmaktadır.

Ankara Kürtaj Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kürtaj işlemi ya da tıbbi tahliye işlemi pek çok ülke de olduğu gibi Türkiye’de de yasaldır. Ancak gebeliğin 10. haftasına kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İsteğe bağlı kürtaj işleminin resmi nikahı bulunan kadınlar için çiftlerin rızası ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bekar ve 18 yaşın üstünde ki kadınların kürtaj işlemi için ise sadece kendi imzası yeterlidir. 18 yaşın altında ki kız çocuklarının ise kendi rızası ile gebe kalmadığı düşünülerek bu durumda sorumluluk erkeğe verilmektedir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda erkek cinsel istismar ile suçlanabilmektedir. Bu durumda ki gebelikler de kızın anne ve babasının onayı ile birlikte kürtaj işlemi yapılabilmektedir. 16 yaşın altında ki çocuklara ise mahkeme kararı ile kürtaj yapılmaktadır.