Bebek Aldırma Nedir

Bebek Aldırma Nedir

Bebek aldırma, ülkemizde zaman zaman tercih edilen tıbbi işlemlerden bir tanesi olurken genellikle kürtaj adıyla anılır.

Bebek Aldırma Nedir?

Bebek aldırma, ülkemizde zaman zaman tercih edilen tıbbi işlemlerden bir tanesi olurken genellikle kürtaj adıyla anılır. Kürtaj genellikle anne ve babaların isteği doğrultusunda bebeğin alınması olarak bilinse de bazen gereklidir. Bebeğin gelişiminin geri kalması, bebeğin anne rahminde ölmesi ya da diğer tıbbi sorunlar bebek aldırmayı gerekli kılar. Bu durumda da annelerin kaliteli bir hizmetten destek almaları şarttır.

Siz de bebeğinizin zorunlu ya da talebe bağlı olarak alınmasını istiyorsanız kesinlikle kürtaj işlemlerine başvurmalısınız. Tıbbi bir merkezde ve hijyenik koşullar altında gerçekleştirilmesi gereken bu işlemin titizlik gerektirdiğini ifade etmek gerekir. Bu nedenle de hizmet alacağınız yeri seçerken titiz davranmanız oldukça değerlidir.

Bebek Aldırma Nasıl Gerçekleşir?

Kürtaj ya da bebek aldırma işlemleri bir jinekolg tarafından gerçekleştirilmesi gereken işlemlerdir. Bu kapsamda kanül adı verile borular ana rahminden bebeğin vakum yöntemiyle alınmasını sağlar. Hızlı ve kaliteli bir çözüm olarak sunulan bu işlem daha az riskli olması sayesinde dikkat çekmeyi başarır. Yaklaşık 10 dakika sürecek bir işlem olan kürtajın daha az ağrılı bir yöntemle gerçekleştirilmesi oldukça değerlidir.

Jinekolog tercihlerine göre lokal ya da genel anestezi ile gerçekleştirilen bebek aldırma işlemlerinin geçmişte daha ağrılı bir işlemle gerçekleştirildiğinden söz etmek gerekir. Bir kadın olarak bebeğinizi kaybetmenin verdiği psikolojik yıkıma bir de fiziksel acıyı eklememek gerekir. Profesyonel bebek aldırma hizmeti bu noktada oldukça başarılı bir çözümdür.

Kürtaj Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeğin aldırılması sonrasında sağlık durumunu kontrol etmek oldukça değerlidir. Bu nedenle de anne sağlığını riske atmayacak şekilde kürtaj sürecini kontrol altına almanız önerilir. Bu kapsamda aşağıdaki durumlarla karşı karşıya kalıyorsanız zaman kaybetmeden doktorunuza başvurmalısınız.

  • 38 derece ve üzeri ateş,
  • İlaçlara rağmen bir türlü geçmeyen ağrılar,
  • Kürtaj sonrasında görülen ciddi kanamalar,
  • Kürtajı takiben görülen kötü koku ve kanama,
  • Kürtaj sonrasındaki 4-5 gün boyunca kanamanın devam etmesi.

Tüm belirtilerin olması halinde hemen doktorunuza başvurmalısınız. Aksi takdirde geri döndürülemez sonuçlar ortaya çıkması ve sağlığınızın risk altında olması muhtemeldir.