Hakkımızda

BİZ KİMİZ? SAĞLIĞINIZ KONUSUNDA KİME GÜVENİYORSUNUZ?

MEDİVİP sağlık hizmetleri olarak; hastalıklarınızın tanı ve tedavi aşamalarında, konusunda uzman olan hekimlerimiz eşliğinde gelişmiş tıp yeniliklerini kullanarak sizlere kaliteli ve güvenilir sağlık hizmeti sunmaktayız.
700 metrekare kapalı alan üzerine birleşik muayenehaneler konseptinde kurulmuş olan merkezimiz; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dermatoloji ve Kozmetoloji, Dahiliye (İç Hastalıkları), Beslenme ve Diyetetik, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Estetik ve Plastik Cerrahi,  Kardiyoloji,  Kadın Hastalıkları ve Doğum, Gastroenteroloji, Kulak Burun Boğaz, Genel Cerrahi, Beyin Cerrahisi ve Üroloji muayenehanelerini içermektedir. Merkezimiz haftada 6 gün ve  tam gün olarak poliklinik hizmeti vermektedir. 
Hastane ortamında bulunmadan  hastalıklarınız konusunda kaliteli ve kapsamlı sağlık hizmeti alabilmeniz, size sunduğumuz en önemli avantajdır!
Profesyonel ve güler yüzlü kadromuz ile her zaman hizmetinizde olmaktan gurur duymaktayız. Merkezimizden alacağınız sağlık hizmetinin her aşamasında deneyimli ekibimiz sizleri hiçbir zaman yalnız bırakmamakta ve her aşamada sizin adınıza işlemlerinizi takip edip sizlere kılavuzluk etmektedir.
Merkezimizde muayene hizmeti yanında, bu hizmetin tamamlayıcısı olan laboratuvar testleri için tüm örnekler alınmakta ve hastalarımız merkezimiz dışında başka bir yere gitmeksizin sağlık merkezimiz içerisinde tüm testlerini vererek tahlillerini yaptırabilme imkanı bulmaktadır.  Poliklinik hizmetleri sırasında hekimlerimizce gerekli görülen radyolojik görüntüleme tetkikleri ise, belirli merkezlerde randevulu olarak yapılmaktadır. Bu görüntüleme tetkikleri için ise hastalarımız adına randevuları hasta rehberlerimiz tarafından oluşturulur ve hastalarımız randevu saatinde hasta rehberlerimiz eşliğinde bizim araçlarımız ile görüntüleme merkezine götürülüp tetkikleri yapılarak merkezimize getirilmektedir. Yani sağlık hizmetinin her aşamasında sorunlarla sizin adınıza biz mücadele ediyoruz, siz sadece deneyimli ekibimiz eşliğinde aldığınız kaliteli sağlık hizmetinin keyfini çıkarıyorsunuz. 
Sağlığınız için siz bize değil, biz size adım atıyoruz.

WHO ARE WE? WHO DO YOU TRUST ABOUT YOUR HEALTH?

As MEDIVIP health services, we provide you qualified and reliable health services in the stages of diagnosis and treatment of your diseases by using advanced medical methods and latest technological innovations by our doctors who are experts in their fields.
Our healthcare center, which was established in the concept of combined private clinics on a 700 square metres closed area; contains Pediatrics, , Dermatology and Cosmotology, Internal Medicine, Nutrition and Dietetics, Endocrinology and Metabolic Diseases, Aesthetic and Plastic Surgery, Cardiology, Physiotherapy and Rehabilitation, Gynecology and Obstetrics, Gastroenterology, Otorhinolaryngology, General Surgery, Neurosurgery and Urology clinics. Our center provides outpatient clinic services for 6 days a week and a full day.
The most important advantage that we offer you is being able to get high quality and comprehensive health care services in all fields of medicine without being in a hospital environment!
We are always proud to be at your service with our professional and friendly staff. Our experienced team never leave you alone and guide you at every stages of the health service, and we follow and complete the requirements for every stages of   your procedures on behalf of you.
In addition to the examination and outpatient services in our center, all samples can be taken for laboratory tests that complete the health services. Our patients have the opportunity of getting performed their tests by giving all their samples inside our center without the requirement of going anywhere out of the healthcare center. In addition, radiological imaging examinations those are deemed necessary by our physicians during outpatient services are performed by appointment in our contracted centers. For these examinations, appointments are made by our patient guides on behalf of our patients. At the appointment time, our patients are transported from our center to the imaging center by our private cars in the guidance of our patient guides and carried back to our center after termination of  the imaging tests. As a result, we struggle with the problems at every stage of your health care service on behalf of you, and you are just enjoying your qualified health care service that you have taken in the guidence of our experienced and friendly team. We claim that we offer you a VIP health care service.
However, you may have the opportunity of getting Home Health Care Services, Checkup Services and Covid 19 (Corona virus) Antibody and PCR Tests Services by MediVIP Center in collaboration with our contracted centers.

We bring health care services to you in accordance with our motto "Every step to health".
For your health, we step into you, not us!