Glutatyon Tedavisi

Glutatyon serum tedavisi kişilerde oluşan yaşlılık belirtilerini azaltır ve bunun yanında vücudun hastalıklara yakalanma oranını da en aza indirir. Ayrıca glutatyon serum tedavisi Alzheimer hastalığının tedavi edilmesi için de kullanılmaktadır.
⦁    Glutatyon tedavisinin en doğru uygulama şekli, damardan serum şeklinde yapılan uygulamadır.
⦁    Glutatyon tedavisinde toz, saf su ile karıştırılıp vücuda enjekte edilmelidir.
⦁    Uygulama toplamda 10 ya da 15 dakika gibi bir sürede gerçekleşir ve yatış gerektirmez.
⦁    Doktor gözetiminde, ortalama 4-6 seans, haftada 1 kez olacak şekilde uygulanmalıdır. 

Glutatyon Eksikliğinin Belirtileri
Kaygı, stres ve depresyona girmek,
Fazla egzersiz ve ağır spor yapmak,
Gece geç saatlere kadar uyumamak,
Akıllı telefon ile çok vakit geçirmek,
Uzun süre bilgisayar ve tablet kullanmak,
Gece lambası kullanmak. 
Bu maddelerin yanı sıra, fazla karbonhidrat almak, işlenmiş ve hazır gıdaları tüketmek, sebze ve meyvenin tüketilmemesi glutatyon eksikliğini beraberinde getirmektedir.

Glutatyon Tedavisinin Faydaları Nelerdir?
⦁    Bağışıklık sistemini güçlendirir.
⦁    Vücudu zararlı serbest radikallerden korur ve vücudun savunma mekanizmasına büyük oranda destek sağlar.
⦁    Vücut enerjisini ve ısısını artırır.
⦁    Kas performansının artmasını sağlar.
⦁    Eklem ve kaslarda oluşan ağrıların etkilerini azaltır.
⦁    Yaşlanma geciktirici etkisi vardır.
⦁    Tip 2 diyabet ve insülin direncinin oluşturabileceği zararlı etkileri azaltır.
⦁    Karaciğer yağlanmasında tedaviyi kolaylaştırır.
⦁    Sigara ve alkole bağlı oluşan sağlık sorunlarının zararlarını önler.
⦁    Zihinsel odaklanmayı sağlar.
⦁    Düzenli ve yeterli uyku kalitesini arttırır.
⦁    Sigara ve alkole bağlı oluşan sağlık sorunlarının zararlarını önler.
⦁    Cildin beyazlanmasını ve daha parlak olmasını sağlar.
⦁    Alzheimer hastalığının tedavisinde aktif rol oynayarak, hastalığın yarattığı etkileri daha minimize etmeye yardımcı olur.

Glutatyon tedavisini mutlaka doktorunuza danışarak yaptırınız.

Hemen Ara

 

 

Bağışıklık kokteyli olarak da adlandırılan damar yoluyla C vitamini takviyesi; yoğun C vitamini ve minerallerin damar yoluyla vücuda verilmesi işlemine verilen isimdir. Bu işlem, bağışıklık sistemini güçlendirir ve antioksidan etkisi yaratır. Bağışıklık güçlendirme tedavilerinin koronavirüs salgını sebebiyle bir kez daha önem kazandığı şu günlerde, damar yoluyla alınan yüksek doz c vitaminini sizlere daha iyi anlatmak istedik. Yaşlanma karşıtı etkisiyle de bilinen damar yoluyla vitamin takviyesi; son dönemde Koronavirüs ile mücadele için de üzerinde araştırmalar yapılan bir yöntem haline gelmiştir. Aynı zamanda kanser hastası bireylerin de yüksek doz C vitamini ile hızlı toparlanma sağlayabildiği, son dönemde yapılan araştırmalarda ortaya konmuştur. Damar yoluyla yüksek doz C vitamini tedavisi, estethica ve Vitalica Wellness aracılığıyla uzman hekimler tarafından yapılır. Hem virüslere karşı etkisinin olduğu düşünülmesi hem de yorgun düşmüş kişilerin hızlı toparlanmasını sağlaması nedeniyle C vitamini takviyesi sıklıkla talep edilir ve randevu ile uygulanır.

Koronavirüs Tedavisi ve C Vitamini Takviyesi

Koronavirüs salgını sürecinde, birçok deneysel uygulama kullanılarak bu virüsün etkilerinin azaltılması amaçlanmıştır. Bu çalışmalardan bir tanesi de damar yoluyla yüksek doz C vitamini uygulamasıdır. Son dönemde tartışılan ve herhangi bir yan etkisi olmadığı için kişiler üzerinde denenen bu uygulama koronavirüs hastalarının daha çabuk toparlanmasına yönelik kullanıldığı gibi, koronavirüse karşı koruyucu önlem olarak da kullanılır. Buradaki koruyuculuk, bağışıklık sisteminin güçlenerek daha sağlıklı olması, vücudun virüslere karşı daha dayanıklı olması demektir. Damar yoluyla alınan C vitamini direkt olarak vücuda zerk edildiği için, ağız yoluyla alınan vitaminlere göre daha etkilidir. Damar yoluyla %100 kana karışan saf C vitamini, ağız yoluyla alındığında ancak %60-70 oranında kana karışabilir ve bu da damar yoluyla alınmasından daha az etkilidir. Bir de dikkat edilmesi gereken başka bir nokta var o da şudur; insan vücuduna ağız yoluyla giren gıdalardaki C vitamini, bağırsaklarda emilir. Bağırsakların C vitamini emebilme kapasitesi ise sınırlıdır. Yani siz ne kadar portakal yerseniz yiyin, bağırsaklarınızda emilebilecek miktar sabit kalacaktır. Bu nedenle damar yoluyla direkt kana verilen Farmakolojik C vitamini vücudun direncini daha çok artırır ve uzman doktorlar tarafından gerekli kontroller yapıldığında etkili olur.

Yüksek Doz C Vitamini Yapan Yerler Arasında Seçim Yaparken Dikkat Edin

Tedavi ya da uygulama ne olursa olsun merdiven altı olarak tabir edilen, yetkisiz ve uzmanlığı olmayan kişilerden uzak durmalısınız. Her tedavide olduğu gibi yüksek doz c vitamini uygulaması da mutlaka uzmanlığı olan, ruhsatı olan ve doktorlar tarafından yapılmalıdır. Vitamin takviyesi öncesi branş doktorları ile ön muayene yapmak, bu muayene sonrasında alınacak doza karar vermek gerekir. 

Hemen Ara